Historie výstavy

Historie Teplárenských dnů sahá až do roku 1994, kdy tato výstava začínala v Pardubicích. První Teplárenské dny se konaly v Domě techniky v Pardubicích, sídle společností PAREXPO, s.r.o. a EKONOX, s.r.o. a  tehdejšího Pracovního sdružení pro centralizované zásobování teplem (současné Teplárenské sdružení). Nápad pracovníků společnosti PAREXPO, s.r.o. stál u zrodu výstavy a s doprovodnými konferencemi, které jsme společně na jednom místě pořádali se společností EKONOX s.r.o. a s Teplárenským sdružením ČR.

Od roku 1997 se Teplárenské dny přesunuly do Hradce Králové do kongresového centra ALDIS, kde setrvaly po dobu 12 let. V posledních 5 letech pak Teplárenské dny putovaly po různých lokalitách ČR.

Proto se v roce 2010 Teplárenské dny poprvé konaly v Plzni, následující rok se svátek českého teplárenství slavil v Ostravě, slavilo i Teplárenské sdružení – 20 let své činnosti.

Hlavní město Praha přivítalo Teplárenské dny v roce 2012 při významném jubileu Pražské teplárenské a.s., v roce 2013 se Teplárenské dny vrátily na Moravu, tentokráte však do Brna na brněnské výstaviště.

V roce 2014 se Teplárenské dny přestěhovaly zpátky do Hradce Králové. Poprvé se konaly také ve spolupráci s Asociací dodavatelů tepla a technologií.

Od roku 2015 se Teplárenské dny stávají součástí akce ENERGETICKÉ FÓRUM. Akce nebude již zaměřena pouze na teplárenství, ale rozšíří se na další obory, které s teplárenstvím a výrobou tepla souvisejí. Poprvé je akce dvoudenní, což návštěvníci i vystavoatelé přivítaly jako příjemnou změnu. Současně proběhla změna místa konání, akce se poprvé konala v nádherných reprezentačních prostorách Nového Adalbertina v Hradci Králové. 

I v roce 2018 bude akce probíhat opět v Hradci Králové v krásných prostorách kongresového centra Nové Adalbertinum.

Chcete dostat jako první vždy aktuální programy konferencí? Pošlete nám Váš e-mail a my Vám je zašleme.Odeslat

Váš email nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

nahoru
 
zavřít

Chcete poslat aktuální informace a programy konferencí?

Maximálně 6x za rok Vám do emailu zašleme podrobnosti.
Odeslat

Váš email je u nás v bezpečí, nebude předán 3. osobám, ani 3. stranám.

show